Patarimai

Ne paslaptis, kad žmonės savo išvaizda rūpinasi gana dažnai,  beveik kasdien t.y. šukuojasi, maudosi, maudydamiesi naudoja ne tik šampūnus, bet ir kondicionierius. Taigi, Jūsų keturkojis draugas taip pat reikalauja tokios pačios priežiūros (vieni daugiau, kiti mažiau), nes jie taip pat veliasi, taip pat prakaituoja, o bėgioja 1000 kartų daugiau, ir kailio turi ne tik ant galvos, bet ant viso kūno, todėl nesunku suprasti, kad jiems vonios ir šukavimo procedūros turėtų tapti nuolatiniais palydovais nuo pat mažų dienų. Patarčiau būtinai pasidomėti Jūsų įsigytos veislės šuniuko ar kačiuko  kailio priežiūros ypatumais, pasiklausinėti veisėjos ar žmogaus, iš kurio įsigijote gyvūną, jis tikrai daug žinos, turės patirties ir galės patarti.  Žinoma, yra kai kurios ir bendros, tinkančios visoms gyvūnų veislėms, taisyklės, kurių reikėtų laikytis, jei norite, kad Jūsų augintinis būtų sveikas, gerai jaustųsi ir nepatirtų diskomforto, puoštų ne tik Jūsų namus, bet ir kompaniją, kad jį norėtų visi paglostyti, o ne stumtų šalin dėl nemalonaus kvapo ar šokinėjančių  parazitų, netvarkingo kailiuko. Juk kvepiantis ir prižiūrėtas gyvūnas visada džiugins ne tik Jus, Jūsų šeimos narius, bet ir praeivių akis, kai išeisite pasivaikščioti didžiuodamiesi savo švytinčiu ir puriu keturkoju. Tvarkingas gyvūnas – sveikas gyvūnas, tad aš stengiuosi tiesiog patarti iš savo patirties tiems, kas nori sužinoti daugiau apie savo keturkojo draugo priežiūrą, kas neabejingas jo sveikatai ir išvaizdai. Net jei Jūsų augintis trumpaplaukis, jam vistiek pravers kai kurie bendri patarimai, aprašyti žemiau.:

1. Maudykite gyvūnus tik su gyvūnams skirtais šampūnais. Žmonių šampūnai jokių būdu netinkami, kadangi gyvūnų odos ph yra daug jautresnis ir oda labai pradeda pleiskanoti. Jei norite, kad kailiukas ir oda blizgėtų, o ne pasidengtų pleiskanų sluoksniu ir taptų matinis, įsigykite specialių šampūną (jų galite įsigyti gyvūnams skirtose parduotuvėse. žr. skyrelyje “Kosmetika”), geriausiai tinkantį Jūsų pudeliukui, jorkiukui, spanieliui ar kt.

2. Po šampūno, būtinai naudokite ir kondicionierių, kurį galite įsigyti ten pat, kur pirksite ir šampūną, kadangi jis atstato odos balansą, neleidžia odai ir kailiui išsausėti. Kondicionieriaus nereikia visai išskalauti, jo gali šiek tiek likti ant kailiuko, jis drėkina plauką. Po išmaudymo  gyvūną suvyniokite į rankšluostį, kad šiek tiek susigertų vandens ir neperšaltų.

3. Gyvūnus patartina maudyti maždaug kas 3-4 mėnesius, tačiau tai priklauso ir nuo veislės ypatybių, pvz. Jorkšyro terjerai maudomi ne rečiau kaip kas 10 dienų, nes jų kailio struktūra labai panaši į žmogaus plauką, tad riebaluojasi labai greitai (nepaisant to, žmonių šampūnas jiems visai netinkamas). Žinoma, jei šuniukas išsitepa purve kur nors, tada tenka vonios procedūrą pakartoti dažniau.

4. Kai maudote gyvūną vonioje, būtinai padėkite guminį kilimėlį, kad Jūsų augintinis neslidinėtų ir neišsinarintų kojyčių. Rekomenduoju ateit išsimaudyt ir mūsų kirpykloje, specialioje neslidžioje vonioje, kur bus patogu tiek mažam šuneliui, tiek milžinui :) Kainas rasite skyrelyje „Paslaugos“->“Maudymas“.

5. Kai maudote gyvūną, patarčiau įlašinti specialaus skysčio iš Iv San Bernard kosmetikos serijos, kuris apsaugo ausis nuo vandens patekimo giliau ir tuo pačiu ištirpdo ausų vašką (priemonę galite įsigyti kirpyklso parduotuvėje arba užsisakę el. paštu info@sunukirpykla.lt).

Antras būdas apsaugoti ausis nuo potencialaus ausų uždegimo po maudynių – su mažais vatos kamuoliukais užkimšti jiems ausytes (įstumkite vatą vaikišku vatiniu pagaliuku (jokių būdu ne degtuku ar kitu aštriu pagaliuku!), kad maudymo metu nepatektų vanduo, priešingu atveju Jūsų augintiniui bus didelė tikimybė susirgti ausų uždegimu, kuris labai sunkiai yra išgydomas (dažna spanielių veislės šuniukų problema). Jei Jūsų šuniuko ausyčių viduje pastebite nemalonų aštrų kvapą, tamsiai rudas išskyras – tai ausų uždegimo požymiai. Kreipkitės kuo skubiau į artimiausią veterinarijos gydyklą. Tai išgydoma, bet nereikia uždelsti, nes tai skausminga gyvūnui.

6. Kailį šukuokite ne rečiau kaip kartą per savaitę, iš pradžiu braukdami šukomis kailio galiukais, o paskui nuo pat odos, šukuojant prieš plauką. Jei Jūs šukuosite tik kailiuko paviršių, tai bus lygu nuliui, nes veliasi pavilnė, esanti arčiau odos, o ne galiukai. Šukų yra labai skirtingų, jų pasirinkimas priklauso nuo Jūsų gyvūno veislės. Norėdami patarimo, kokias šukas geriausia naudoti Jūsų veislės gyvūnui, rašykite man el. paštu info@sunukirpykla.lt ir atsiųsiu patarimų su nuotraukomis.

7. Pirmą kartą šuniuką galite maudyti po to, kai praies 14 dienų nuo jam padaryto paskutinio skiepo (apie 5-6 mėn. amžiaus). Tačiau šukuoti turite mažylį nuo pat pirmų dienų, kai jis atsiduria Jūsų namuose.

8. Labai svarbu neišgąsdinti gyvūno per pirmą jo maudymą (per kitus taip pat), įsivaizduokite, kad maudote savo 1 metukų vaiką. Vanduo turi būti šiltas, o ne karštas ar šaltas, srovė švelni, negąsdinanti. Svarbiausia nenaudoti jėgos, tiesiog kantriai maudyti šuniuką, jį vis paglostant. Jei išgąsdinsite jį, ateityje tai taps sudėtinga procedūra ne tik Jums, bet ir Jūsų augintinio kirpėjai.

9. Reguliariai (kas mėnesį) kirpkite augintiniui nagus (arba apsilankykite šiai procedūrai pas veterinarą arba kirpėją). Jei laiku nenukerpate nagučių, pradedate girdėti, kaip jo nagiukai “kaukši” kaip bateliai į Jūsų parketą, reiškias nagiukai jau per ilgi, gyvūno kojytė stovi ne ant pėdučių, o ant nagiukų, taip skečiasi pirštai, deformuojasi pėdutės ir tai yra skausminga gyvūnui. Čia rasite kuria kryptimi kerpami nagai. O štai taip atrodys Jūsų augintinis, jei neprižiūrėsite jo nagų:

10. Reguliariai valykite ausytes Jūsų gyvūnams. Tai daroma arba įlašinus porą lašų tam tikros priemonės (kartą per mėnesį), arba tiesiog valant su vata ant pagaliuko.

11. Jei naudosite feną kailio išdžiovinimui, būtinai junkite šalto oro funkciją, nes kitaip galite nudeginti tiek odą, tiek patį kailį ir gyvūnas visada pradės bijoti feno garso.

Trumpai apie sąvokos „grooming„ kilmę

Kailio priežiūra (dažnai naudojamas angl. terminas „grooming“) – tai profesionali šunų ir kačių kailio priežiūra. Tai iš Amerikos kilęs metodas, skirtas kailio priežiūrai.

Mano salono išskirtinumas yra tas, kad neskubu „skusti“ šuns. Kredo – Šunų kirpėjas visų pirma turi atlikti kailio priežiūrą, o ne jo sugadinimą. Aš pirmiausia triminguoju, šukuoju kailį, skutu tik tas veisles, kurias privaloma nuskusti pagal standartą tam tikrose kūno vietose arba jei to pageidauja šeimininkas. Visais kitais atvejais atlieku giluminį kailio trimingą, šukavimą, išvėlimą nuo „sąvėlų“, maudau, vėl šukuoju, kol natūralus kailis įgauna reikiamą tvarkingą išvaizdą.

Veislės

Mano mažame šunų saIone kerpami visi veisliniai ir neveisliniai šunys. Tiesiog paskambinkite ir suderinsime Jūsų vizito datą ir laiką.

Jei norėtumėtė pasitarti kuriuo nors Jūsų gyvūnėlio kailio priežiūros klausimu, rašykite man el.p. info@sunukirpykla.lt