Kerry blue – kailio ABC

KerryŠios dienos tema – jo didenybė Kerry blue terjeras, o tiksliau – jo kailio ( ir ne tik) priežiūra.

Taigi – kas yra svarbiausia ir į ką atkreipti dėmesį?

 

Kerry blue iranga

Pradžiai štai Jūsų žiniai reikalingiausia įranga:

Antrai pradžiai iškart turiu pasakyti, kad Keriai reikalauja labai daug priežiūros. Tai yra ir gana sudėtingo kirpimo veislė, nes kailis yra garbanotas kaip pudelių, todėl jį būtina džiovinti, kad jis išsitiesintų ir tik tada galite kirpti ( tai reiškia, kad prieš kirpdami turite labai gerai iššukuoti, tik tuomet išmaudyti, išdžiovinti (neįsivaizduoju kaip tą padaryti buitiniu fenu). Kirpimas šiek tiek primena pudelio kirpimą (kailis panašus begalo), bet yra daug niuansų. Taip pat tai panašu ir į šnaucerio kirpimą, bet ne visai, skirtumų yra irgi nemažai.

Kad galėtumėte apkirpti patys teisingai tokį šuniuką – reikia labai labai daug žinių ir dar daugiau praktikos ir nemažai įrankių. Bet. Visko galima išmokti, ypač kai tai Jūsų augintinis, su juo galite eksperimentuoti. Jei tai žinoma ne parodinis šuo :).

Taigi, galintys iškilti klausimai ir mano atsakymai:

„Ar tikrai šuneliui tinka sausi šampūnai (jei jis po maudynių kur išsitepė)ar geriau jais nesinaudoti dažnai?“

Sausas šampūnas (toliau – SŠ) niekada neatstos įprastinio maudymo vandeniu ir skystu šampūnu. SŠ naudoti galima ne dažniau nei iš eilės du kartus, nes jis nenuplauna nei mirusių ląstelių, nei riebalų, nei negyvo plauko, nei kitų nešvarumų. Jis sugeria tiktai riebalų perteklių. Naudojamas tik ekstremaliais atvejais, kai, pvz. šuo paruoštas parodai ir staiga prieš ringą išsitepė. Dar galite naudoti SŠ kai pvz. Jums būtina, kad šuo būtų švarus (šuo ką tik išsitepė labai, o ateina svečiai, ar šventė), o Jūs neturite laisvo pusdienio, kad galėtumėte jį išmaudyti ir išdžiovinti. Kai grįžtaet iš lauko šlapiu oru – pripratinkite šunį įlipti į dušą ar vonią ir su paprastu (nemuiluotu, šiltu) vandeniu tiesiog nuplaukite smėlį ir kitus nešvarumus. Galite naudoti tiesiog vaikišką muilą pėdutėms nuplauti. Trumpai tariant – sausas šampūnas naudojamas tik išskirtiniais atvejais, nekasdien, tik retkarčiais. Galima, pvz. išmaudyti šunį šlapiai, po mėnesio – sausai, ir dar po mėnesio jau šlapiai ir gausis tada ne per džanas maudymas šlapiai, nes per dažnai šlapiai maudyti irgi negalima, o kailis per du mėnesius gali neatpažįstamai susipurvinti, tapti nemalonus liesti, pleiskanoti, veltis…

 Jai lauke lyja ir šunelis sušlapo,na ar sniege išsidūko ar būtina gryžus namo jį išdžiovinti fenu ar leisti pačiam išdžiūti?

Ne, tikrai nebūtina. Po kojų nuplovimo vandeniu tiesiog gerai iššluostykite rankšluosčiu (būna specialių rankšluoščių, ypač gerai sugeriančių vandenį), iššukuokite dar šlapią kailį šukomis nr.1 ir kailis tegu džiūna pats. Jei turite laiko galite padžiovinti (džiovinti vėsia srove, kad nenudegintumėte odos).

Kokios firmos geriausios norint isigyti priemones prižiūreti šunelį, pvz:šampūnai, balzamai?

Firmų yra daugybė. Aš galiu rekomenduoti tą, kurią kirpykloje pati naudoju daugelį metų ir patariu įsigyti visiems šeimininkams – italų instituto Iv San Bernard. Jums reikėtų imti Banana seriją, litrinės talpos šampūną ir balzamą, kurį dar galėtumėte įsilašinti į vandenį lengvam kailio supurškimui prieš šukavimą. Iš ISB kosmetikos dar galima įsigyti ir sausą šampūną, ir losjoną ausims (dezinfekuoja, tirpdo sierą), ir miltelius plaukų iš ausų pašalinimui.

ŠUKOS

Taigi, pirmiausia Jums reikės šukų, kad kailis būtų visada gerai iššukuotas (jei susivels – iššukavimas labai lėtas ir kartais netgi gali tekt nukirpt. Norint palengvinti šukavimą patarčiau supurkšti kailį šiek tiek vandeniu, sumaišytu su šiek tiek specialaus balzamo.

Labai svarbu, kol nėra daug kirpimo patirties, būti labai atsargiems kerpant aplink ausis, akis, ties kojų sulenkimais, ties kirkšnimis, ant pėdučių, kad nesužeistumėte gyvūno, nes jei taip nutiks – jis gali labai labai pradėti bijot kirpimo, o ir žaisdoz tokiose vietose padaromos labai greitai jei nesate įgudusi laikyti teisingai įrankius ir jei nežinote mintinai visos gyvūno kūno struktūros. Reik įgūdžių, nenaudoti per trumpų peiliukų, su žirklėmis nesimosikuoti.

ŠUKAVIMO TECHNIKA

Šukuot reikia nuo galiukų, mažais kuokšteliais, pereinant palaipsniui iki kailio prie pat odos. Neturi niekur būti sąvėlų. Jei sudėtinga šukuot, galite kailį supurkšti vandeniu, į kurį įlašinta šiek tiek balzamo (pagal kailio tipą).

 

AUSYS: valyti kas mėnesį. Su specialiomis priemonėmis rankomis išpešami plaukai iš ausies kaušelio + išvaloma siera su losjonu.

NAGAI: idealiu atveju kas savaitę. Jei nespėjate – būtinai bent kartą per mėnesį.

LIAUKOS:

Kas 3-4 mėn. būtina išvalyti analines liaukas (tai tegu atlieka veterinaras, patys jokių būdu to nedarykite). Jei jos nevalomos – su laiku prasidės uždegimai. Šią procedūrą geriausia atlikti prieš planuojamą maudymą (veterinarinėse klinikose arba pas kripėjus, turinčius veterinaro išsilavinimą).

MAUDYMAS:

Kerius reikia maudyti ne dažniau nei kas mėnesį.

ŠUKOS:

1.Tiesios smulkiais metaliniais dantukais. Tokių šukų užtenka  ir kaip pagrindinių.

2. Purenimo šukos plačios kvadratinės (naudojamos tik kai kailis jau iššukuotas nepriekaištingai pirmomis šukomis)

 

KOSMETIKA:

Naudokite šampūną ir atskirai būtinai balzamą, skirtą vidutinio ilgio plaukams (šampūnasdažniausiai būna koncentruotas, skiedžiamas 1:3).

Keriai yra nuostabūs šunys, begalo mielo charakterio, tvirto sudėjimo, ramūs, protingi. Bet būtina ir palankyti kursus pas dresuotoją, kad jis nepuldinėtų kitų šunų ir galėtumėte ramiai vaikštinėtis visur. Ideliai sutaria su vaikais.

Visada galite apsilankyti ir kirpykloje (reiktų kirptis kas 2-3 mėn.).

 

Straipsnį parengė www.sunukirpykla.lt