D.U.K.

1.    Ar užmigdau gyvūną prieš jį kirpdama?  
Ne. Visada kerpu natūraliai, nenaudodama preparatų. Jei gyvūnas yra agresyvus ir nesileidžia kerpamas – jo tiesiog nekerpu.

2. Kas kiek laiko reikėtų kirptis šuniukams? 


Ne rečiau kaip kas 2 mėnesius, tačiau tai priklauso ir nuo veislės, pvz. Jorkšyro terjerus reikėtų atvesti kas 2 savaites ausyčių apkirpimui. Reikia nepamiršti, kad kailis turėtų būti prižiūrimas ir tarp vizitų pas kirpėją (gerai iššukuojama į savaitę nors kartą).

3. Kiek laiko užtrunka kirpimo procedūra?

Tai priklauso nuo kailio būklės, pageidaujamos šukuosenos, gyvūno dydžio, temperamento. Vidutiniškai užtrunku apie 2 val. (bet pvz. jei spanielis yra apleistas ir neiššukuojamai susivėlęs, tada kerpamas plikai ir tai užtrunka 1 val., suaugusio jorkšyro kirpimas užtrunka apie 1,5 val., pudelio apie 2,5 val. ir t.t. Nors pvz. labai susivėlusio mažylio špico arba kurkas didesnio Kerry blue terjero iššukavimas gali užtrukti 4 -5 val.). Turėkite minty, kad kirpėjos laikas kainuoja, tad kiekviena papildoma iššukavimo valanda kainuoja 40 Lt. Galiu nurodyti šukas, šukavimo techniką ir štuomet šukuojates namuose 1-2 dienas. Tikiuosi, kad mano laiką vertinsite taip pat kaip ir savo.

4. Ar leidžiu pasilikti šeimininkams kartu su gyvūnu kol jis kerpamas?

Žinoma (kai prašau nepasilikti – paaiškinu, kodėl. Tai susiję su gyvūno elgesiu su ir be šeimininkų. Dažniausiai Jūsų augintinis būna daug ramesnis nematydamas pažįstamo silueto :)).Ypač rekomenduočiau pasilikti šeimininkams pabūti su augintiniu kol jis bus kerpamas, jei gyvūnėlis yra jautresnis arba jei tai jo pirmas vizitas grožio salone. Tada mažiau būna pačiam gyvūnui streso ir Jūs matote kas ir kaip vyksta. Juk įdomu ir šeimininkams pamatyti kaip atrodo tas kirpimo procesas :) Jei tik turite laiko ir noro, mielai prašom palaikyti morališkai savo keturkojus savo buvimu, nes jie labai panašūs į mažus vaikus :). Nors…neretai gyvūnai, likę be šeimininkų, būna kur kas ramesni ir klusnesni kai nebelieka užtarėjų, kuriuos jie pripratę valdyti savo gailiomis akytėmis :)

5. Kokias šukas naudoti mano šuniukui? 

Skaitykite mano skyriuje „Parduotuvė“->“Šukos“->“Jūsų šuniuko veislė“. Jei nerandate Jūsų šuniuko veislės aprašymo – parašykite man info@sunukirpykla.lt ir gausite atsakymą.

6. Kaip dažnai maudyti šunį?

Priklauso nuo veislės. Daugumą šunų maudyti reikia kas 2 mėnesius (jei maudote rečiau – oda pradeda pleiskanoti, užsiteršia plaukas, nebeblizga, tampa matinis, šuo kasosi). Jorkšyrus – kas 7-10 dienų, Auksaspalvius retriverius – ne dažniau kaip kas 2 mėn. (jei reikia dažniau – naudokite sausą šampūną).

Vėlgi tai priklauso nuo veislės. Plačiau apie kiekvieno kailio priežiūrą skaitykite skyriuje „Parduotuvė„->“Šukos“->“Jūsų šuns veislė“

7. Su kuo ir kaip maudyti?

Vonioje būtinai patieskite guminį kilimėlį, kad šuo neišsisuktų kojų, nepaslystų. Maudymui naudokite ne tik šampūną paagal kailio tipą, bet būtinai ir plaukų balzamą, kuris atstao plauko struktūrą ir jis kurkas mažiau veliasi. Kosmetiką naudokite kokybišką ir pagal kailio tipą.

6. Kaip patartumėte mums apsikirpti?

Kai apsilankote kirpykloje – būtinai informuokite jei turite specialių pageidavimų ar aiškią viziją ir reikalavimus dėl kailio ilgio ir kirpimo stiliaus. Tokiu atveju didžiausia tikimybė gauti tai ko ir tikitės. Galite atsinešti nuotrauką kaip pavyzdį. Dar veinas variantas – jei nežinote kaip kirptis galite pasikliauti tiesiog mano įkvėpimu;).

Būtinai praneškite man, jei gyvūnas yra alergiškas kažkuriai kirpimo procedūrai: pvz. trimingui/pešimui ar pvz. trumpam apkirpimui mašinėle.

Kiekvieną šuniuką kerpu atsižvelgdama į jo esamą kailio būklę. Deja, jei kailis būna nepataisomai susivėlęs – vienintelė išeitis mašinėlė. Tačiau kailis atauga, kitą kartą Jūs jau gerai iššukuojate ir tada turiu galimybę suformuoti stilingesnę šukuoseną ;)

Parodiniai kirpimai kasdienai netinka, tad šeimininkai dažnai prašo praktiško kirpimo. Gali pasirodyti, kad kirpimai ne pagal standartą, bet taip jau yra, kad daug žmonių turi gyvūnus ne tik parodoms, bet tiesiog savo džiaugsmui, tad stengiasi paprašyti tokios šukuosenos, su kuria būtų lengva ir patogu tiek šuniui, teik šeimininkui. Dažnai tenka pėdučių kailį kirpti trumpiau nei standartas, viso kūno kailį patrumpinti arba nukirpti visai trumpai.

Kailis turi savybę ataugti, tad kiekvienas galite drąsiai bandyti įvairias šukuosenas ir išsirinkti ją pagal skonį, grožį ar praktiškumą.

Nepavargsiu kartoti, kad svarbiausia nuolatos TAISYKLINGAI ir su TEISINGOM šukom šukuoti nors kartą į savaitę.

Drąsiai rašykite, klauskite, ateikite su savo vaikais (apmokykite juos, o nesibarkite kad nešukuoja) ir apmokysiu kaip iššukuoti net ir regis sudėtingiausią ir labiausiai besiveliantį kailį. Blogiausias dalykas – išvis numoti ranka ar šukuoti tik paviršių.

Plačiau rasite informacijos apie kailio priežiūrą skyriuje „Parduotuvė“->“Šukos“->“Jūsų šuniuko veislė“.