Auksaspalviai retriveriai – šerias! Gelbėkit!

????????????????????????????????????????????????????????????????Gautas laiškas padiktavo aktualią temą:

„Mes auginame auksaspalvį retriverį ir turime labai rimtą bėdą, auksiukas beprotiškai šeriasi. Maistą duodame pilnavertį, šukuojame kiekvieną dieną. Bet matomai viso to nepakanka, o gal mes darome kažką ne taip arba netinkamas priemones naudojame. Turime standartinį stačiakampio formos šepetį lenktais dantukais kuriuo šukuojame kiekvieną dieną. Taip pat turime furminatorių, kuriuo šukuojame kartą per savaitę. Šuniui nepatinka kai šukuoja šepečiu (dėl to manau, kad šepetys netinkamas), o furminatorius šiurkština plauką ant nugaros.
   Labai prašau pagelbėkite ir patarkite kaip pasirinkti šukas tokios veislės šuniukams ir kaip prižiūrėti jų kailį.“
Taigi, atsakau visiems „auksiukų“ savininkams, kaip prižiūrėti jų kailį, ko iš jo tikėtis ir kaip aplengvinti namų sofas nuo šėrimosi pasekmių.
RECEPTAS, jei norite gražaus ir tviskančio „Auksiuko“:
1. Tinkamas maistas.
2. Teisingos šukos ir šukavimo technika (1 kartas per savaitę).
3. Maudymas tik esant būtinybei (1 kartas per 2 mėn./jei išsitepa dažniau – sausas šampūnas).
O dabar apie visą tai išsamiau:

670px-Groom-a-Golden-Retriever-Step-3

Kailis dvigubo tipo, tankus ir švelnus, vidutinio ilgio.
KAIP ir KIEK ŠUKUOTI?
1. Šukuoti reikia kartą per savaitę. Kai yra šėrimosi periodas – šukuokite kasdien. Sausą kailį šukuokite nuo galvos link uodegos, švelniai, kad nepeštų. Tai turi būti maloni procedūra gyvūnui ir prie jos pratinkite šuniuką nuo pat mažų dienų.
Per metus porą kartu auksiukai meta negyvą plauką, šerias, tada atrodo, kad kuokštais plaukai byra kaip nuo eglutės, kiek bešukuotumėte. Tai normalu, nesijaudinkite! Jis iššukuojamas tam skirtomis trimingo šukomis (žr. nuotrauką apačioje). Kasdieniam šukavimui puikiausiai tinka tiesios plokščios tankios metalinės kokybiškos šukos.
Furminatorius auksiukams netinka!

KAIP, SU KUO IR KIEK MAUDYTI?

Dėl kosmetikos – ji turi būti naudojama pagal plauko struktūrą. Auksiukams patarčiau naudoti vidutinio ilgio plaukui skirtą šampūną ir būtinai balzamą. Labai praverčia naujausias išradimas – sausas šampūnas, kad nereikėtų per dažnai maudyti (dažnesniems nenumatytiems išsitepimams. Tarkim – ką tik išsimaudėt, išsidžiovinot ir dar tą pačią dieną šuo susipurvino stipriai. Tuomet gerai iššukuojat sausą purvą ir imatės sauso šampūno). Maudyt šlapiai nedažnai (kas 2 mėn.). Jei dažniau susitepa – naudokite sausą šampūną.Aš kirpykloje naudoju Iv San Bernard kosmetiką (Italija).

ŠUKOS:
Jums reikalinga amunicija:

marsGreyhound comb
1. Tiesios, tvirto metalo, smulkiais dantukais (kaina nuo 30 iki 100 Lt)
2. Trimingo šukos (jei nesilankote kirpykloje), norint, kad kailis nesišertų. Būtina žinoti, kad šį trimingą reikia įsigyti tam tikrų dydžių, skirtingoms kūno vietoms šukuot, mat kailis tarkim prie kaklo skiriasi nuo kailio ant nugaros ar pauodegy: geriausiai 3 vnt. (1 vnt. kainuoja apie 130 Lt. Turi būti pagaminta tik Vokietijoje, originalios. Jei rasite ne Mars firmos – pinigai į balą).
Kur įsigyti? Parodose (ten kokybiškiausi gaminiai) arba šunų kirpykloje.
Taigi, kaip matote, įrankiai ir kosmetika reikalauja investicijų. Kitas variantas – įsigyti tik tiesias šukas kasdienei priežiūrai, o trimingo paslauga naudotis du kart per metus kirpykloje, kur be viso techniškai teisingo iššukavimo šuniukas išmaudomas ir išdžiovinamas.
Primenu, kad retriveriams be kailio priežiūros būtina ir reguliariai (kartą per mėnesį) valyti ausis bei apkirpti nagus (taip pat kartą per mėnesį)!
Linkiu gražaus ir puraus nebyrančio kailio! :)
Straipsnį parengė www.sunukirpykla.lt